Rolki do jazdy freestyle i urban - jakie wybrać?

Rolki do jazdy freestyle i urban – jakie wybrać?

Freestyle oraz urban to style jazdy, charakteryzujące się dużą „dowolnością”. Polegają na wykorzystywaniu elementów miejskiej infrastruktury do wykonywania skoków, slalomów czy ślizganiu się na kołach. Rolkarze bardzo często przemieszczają się między spacerowiczami, a nawet samochodami z bardzo dużą prędkością. Do takiego stylu jazdy niezbędne są odpowiednie rolki. Sprawdź, jakie modele warto wybrać.

Czym charakteryzują się rolki freestyle/urban?

Rolki freestyle/urban to najbardziej uniwersalne modele. Zaprojektowane są do jazdy miejskiej, przez co sprawdzą się do szybkiej i agresywnej jazdy, wykonywania slalomów oraz do skoków. Można w nich także grać w hokeja. Modele, takie jak na przykład propozycja marki Powerslide: https://roooolki.com/product-pol-14498-Rolki-Powerslide-Next-Grey-80-2021.html, doskonale nadadzą się także dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z rolkami. Zapewniają doskonałe trzymanie stopy i wsparcie stawu skokowego, co pozwala nabrać wprawy w jeździe, bez ryzyka powstania kontuzji. Łatwiej się w nich również nauczyć prawidłowej techniki.

Rodzaje rolek freestyle/urban

Podczas skoków, szybkiej jazdy czy slidów nietrudno o kontuzje. Dlatego rolki freestyle/urban wyposażone są w sztywny i mocny but, który zapewnia wsparcie oraz bezpieczeństwo przy wykonywaniu tricków. Najpopularniejszą i najbardziej niezawodną konstrukcją jest pełna skorupa z linerem w środku. Cechuje się dużą wytrzymałością oraz przystępną ceną. Dużą zaletą jest także możliwość wymiany praktycznie każdego elementu, co jest szczególnie przydatne przy konieczności naprawy buta wewnętrznego lub kółek. Możliwość zakupu wymiennych części na pewno docenią zaawansowani rolkarze, którzy z sentymentem podchodzą do towarzyszących im podczas różnych zmagań i treningów rolek.

Rolki freestyle/urban występują także w wersji z jednoczęściowym butem i zintegrowaną wyściółką. Skorupa najczęściej wykonana jest z włókien węglowych, szklanych albo tworzywa sztucznego, co zapewnia dużą wytrzymałość i odpowiednie usztywnienie stawu skokowego. Bardzo istotny jest tu dobór właściwego rozmiaru, ponieważ zbyt ciasny but może powodować ból podczas jazdy.

Ostatnim rodzajem jest softboot. Rolki charakteryzują się miękkim butem ze wzmocnionym szkieletem z materiałów kompozytowych, który przymocowany jest do podstawy, przytwierdzonej do cholewki. W przeciwieństwie do poprzednich rodzajów nie posiada wewnętrznej skorupy. Konstrukcja zapewnia większą elastyczność, ale gorsze trzymanie stopy.

Rolki freestyle/urban to doskonały wybór praktycznie dla każdego entuzjasty jazdy – zarówno dla osoby początkującej, jak i dla zaawansowanego rolkarza, który chce spróbować szybszego i bardziej agresywnego stylu. Warto postawić na wysokiej jakości, dopasowany do Twoich potrzeb sprzęt. Zaopatrz się także w kask oraz ochraniacze. Wszystkie akcesoria znajdziesz na stronie roooolki.com.