Gdzie wybrać się na wieczór kawalerski? 4 sprawdzone atrakcje dla przyszłego Pana Młodego

Zanim Twój kolega pełną piersią rozpocznie życie małżeńskie, tradycja nakazuje, aby urządzić mu pożegnanie z dotychczasowym etapem kawalerskim. W Polsce takie wydarzenia organizuje się zwykle na 2 tygodnie przed ślubem. Aby Twój przyjaciel na długo zapamiętał ten dzień, rozpocznij przygotowania jak najwcześniej, aby na czas zapiąć wszystko na ostatni guzik. Podpowiadamy, gdzie zabrać przyszłego Pana Młodego.

Kilka zasad na początek

Choć popkultura sprawiła, że wieczór kawalerski kojarzy się z wizytą w klubie ze striptizem, to miej na uwadze, że nie każdy przyszły Pan Młody może sobie życzyć takiej atrakcji. Pójście do klubu w gronie kolegów może być niekomfortowe i przede wszystkim źle widziane przez jego wybrankę – a zapewniamy, takiej eskapady nie da się utrzymać w tajemnicy przez całe życie. Lepiej zatem wybrać atrakcje w oparciu o osobowość znajomego i jego zainteresowania. To szansa na męski wypad, jednak pamiętaj, że gwiazda wieczoru jest tylko jedna! Zadbaj zatem o przemyślaną organizację.

Strzelnica

Jako że wieczór kawalerski z założenia jest wydarzeniem w męskim gronie, to warto postawić na rozrywki, które spodobają się dużym chłopcom. Jednym z nich jest strzelnica. Jest to świetny pomysł na początek spotkania, gdy wszyscy są jeszcze trzeźwi, zatem atrakcja będzie bezpieczna. W dobrze wyposażonej strzelnicy goście będą mieli okazję spróbować swoich sił w obsłudze zwykłego pistoletu, karabinu maszynowego, snajperskiego czy legendarnego AK 47. Wasza ekipa godzinami grała w strzelanki? Zatem wizyta na strzelnicy będzie świetnym pomysłem!

Spływ kajakowy

Ulubioną ślubną porą roku jest lato. Jeśli Twój kolega bierze ślub w ciepłym miesiącu, warto rozważyć spływ kajakowy. Bardziej zaawansowani kajakarze poradzą sobie nawet z kilkudniową przygodą z kajakami, ale miej na uwadze, że nie wszyscy goście są fanami tej dyscypliny, więc lepiej zdecydować się na jednodniowy spływ. To niedroga rozrywka, ponieważ całodniowe wynajęcia dwuosobowego kajaka to koszt rzędu kilkudziesięciu złotych.

Spływ kajakowy
Spływ kajakowy

Gaz do dechy

Aby wyzwolić w uczestnikach wieczoru kawalerskiego trochę adrenaliny i przygotować ich do dalszej zabawy, warto zdecydować się na quady. Choć atrakcja jest droższa niż spływ kajakowy, to radość ze wspólnych przejazdów gwarantowana! Wiele wypożyczalni tych pojazdów posiada ofertę dedykowaną na wieczory kawalerskie. Wówczas uczestnicy wydarzenia mogą liczyć na dodatkowe, tematyczne atrakcje.

Weekendowy survival

Fani mocnych wrażeń, którym marzy się nie wieczór, lecz cały weekend kawalerski będą zachwyceni profesjonalnym survivalem. Szkoła przetrwania może obejmować zarówno quady, strzelanie, spływy pontonem, jak i wyzwania rodem z filmów przygodowych. Znajomi Pana Młodego nie boją się ubrudzić? W takim razie warto zdecydować się na survivalowy weekend kawalerski. Wspólne ogniska, rozbijanie obozu i szukanie skarbów na długo pozostaną w pamięci wszystkich gości i na pewno przypadną do gustu żądnemu przygód przyszłemu Panu Młodemu.