Wyciek poufnych danych, umów lub biznesowych rozmów zachwiał już wizerunkiem niejednej firmy. Wielokrotnie zdarzało się, że klienci banków przestawali postrzegać je jako bezpieczne miejsce przechowywania swoich oszczędności. Prowadzenie elektronicznego archiwum to wygodny, ekologiczny sposób na tworzenie baz danych. Szczególnie, jeśli prowadzisz przedsiębiorstwo, które pozyskuje informacje od licznego grona klientów i dostawców. Jak zatem stworzyć bezpieczną infrastrukturę sieci w firmie?
Profesjonalne rozwiązania
Bez względu na to, jakiej wielkości biznes prowadzisz, należy wykupić zintegrowaną zaporę, która zapewni Twojej firmie kompleksową ochronę. Wartym uwagi rozwiązaniem jest sprawdzony Fortigate, którego ochronę doceniło już szerokie grono niewielkich biur, jak i dużych korporacji (https://sprint.pl/pl/uslugi/fortigate). Zakładając, że Twoja wewnętrzna sieć jest bezpieczna, to każdy niezaufany kontakt z użytkownikiem z zewnątrz stanowi zagrożenie. Inwestując w zaporę sieci, zyskujesz pewność, że u metaforycznych bram Twojego przedsiębiorstwa stanie wirtualny rycerz, który nie dopuści, aby na Twój teren wkroczył nieprzyjaciel. Ponadto, Fortigate zapobiegnie włamaniom IPS, zapewni ochronę przed spamem i wirusami, a także zablokuje działanie złośliwego oprogramowania, jakim jest Spyware. To szpiegujący program, który łączy się z systemem operacyjnym, by zbierać informacje na temat Twojego przedsiębiorstwa, jego klientów oraz dokonywanych transakcji. Prowadząc firmę, wielokrotnie przyjdzie Ci podpisywać umowy o poufności, dane biznesowe to bowiem bogaty w informacje zasób, który wymaga szczególnej ostrożności. Zapora Fortigate wspiera pracowników w odpowiedzialnym korzystaniu z możliwości, jakie daje Internet, kontroluje przepływ wszystkich danych, a dzięki modułowi VPN pozwala na stworzenie prywatnej sieci.
Małe kroki
Oprócz specjalistycznego wsparcia, jakie oferuje Fortigate, należy także zadbać o przeszkolenie pracowników w zakresie odpowiedzialnej pracy w sieci. Wielokrotnie bowiem winą za utratę danych lub ich publiczne udostępnienie, obarczeni byli pracownicy, którzy pochopnie otwierali podejrzane załączniki lub odwiedzali niezweryfikowane witryny. W trosce o bezpieczeństwo infrastruktury informatycznej w firmie, należy także regularnie wykonywać kopie zapasowe danych i systemu, w tym jedną, która nie będzie wirtualna. A konta z uprawnieniami administratora otrzymają tylko wybrani pracownicy, którzy nie będą wykorzystywać ich do codziennych czynności, niezwiązanych z pracami administracyjnymi. Teraz, gdy coraz więcej kwestii związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa odbywa się za pośrednictwem infrastruktury informatycznej, niebezpieczeństwo cyberataku jest jeszcze większe. W trosce o efektywność pracy swojego zespołu oraz bezpieczeństwo danych, warto wybrać profesjonalne rozwiązania, takie jak Fortigate, które zapewniają ochronę na najwyższym poziomie.